Na co dzień specjalizują się w bieganiu po szpitalnych korytarzach, lecz tego dnia postanowili sprawdzić się w zupełnie innym terenie. Na początku czerwca 2016 roku, już po raz siódmy, pomorscy lekarze i lekarki ścigali się po nadmorskich alejkach gdańskiego Parku Ronalda Reagana.

Do pokonania mieli dwie trasy, krótszą - 5 kilometrów oraz dla tych, którzy specjalizują się w dłuższych dystansach - 10 kilometrów.
W tegorocznej letniej edycji Gdańskiego Biegu lekarzy na starcie stanęło ponad 50 biegaczy. Oprócz zawodników z Trójmiasta wystartowali także biegacze z innych rejonów Polski, m.in. z Elbląga i Bydgoszczy. Koronny dystans biegu, czyli 10 km, najszybciej pokonał Łukasz Romanowski w czasie 44 minuty 27 sekund. Wśród kobiet najszybsza była studentka medycyny, Agnieszka Klimaszewska, która minęła linię mety już po 47 minutach 52 sekundach. Z krótszym dystansem, najlepiej poradził sobie Michał Trębacz, który wystartował w biegu kategorii „rodzin lekarskich”. Trasę 5 kilometrów pokonał on w czasie 17:14. Wśród pań najlepsza okazała się być Agata Kozińska z czasem 24:56.
Podczas VII edycji biegu po raz kolejny zastosowano profesjonalną, elektroniczną technikę pomiaru czasu, dzięki czemu zawodnicy mogli poznać swoje wyniki z dużą dokładnością. Po raz pierwszy w historii zawodów zorganizowano również dodatkowy bieg przeznaczony dla najmłodszych biegaczy. Pomorscy Lekarze mogli uczestniczyć w biegu ze swoimi pociechami. Specjalnie dla nich została wyznaczona krótka, licząca około. 200m, trasa. W tym biegu nie było przegranych, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i niespodziankę.
Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje biegu i zapraszają wszystkich lekarzy wraz z rodzinami do wspólnej zabawy.
Gdańskie Biegi Lekarzy organizowane są pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.