Biegacze z Trójmiasta, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, a nawet Szczecinka i Torunia 5 października wystartowali w trzeciej edycji Gdańskiego Biegu Lekarzy. W imprezie zorganizowanej pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku tym razem wzięło udział 35 zawodniczek i zawodników. Formuła stopniowo rozwijających się zawodów dopuszczała tym razem udział lekarzy, lekarzy dentystów wraz z rodzinami oraz studentów wydziału lekarskiego.

Trasa zawodów tradycyjnie już przeprowadzona została na terenie Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana w Gdańsku, a biegacze rywalizowali na dwóch dystansach. Bieg główny rozegrano na dystansie około 10 km (4 okrążenia po 2,5km), a dla mniej zaawansowanych przygotowano trasę o długości blisko 5 km (2 okrążenia).

W biegu na 10 km w kategorii kobiet już pod raz drugi najlepsza okazała się Edyta Śleszycka z Gdańska, która trasę pokonała w czasie 45 min. 19 sek. Tuż za nią do mety dobiegła, zwyciężczyni wiosennej edycji Biegu Lekarzy, Hanna Muerau-Nowicka z Bytowa (45,57). Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Kopeć-Bolin z Tczewa.

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny również po raz drugi okazał się lekarz dentysta Łukasz Romanowski, który dystans niespełna 10 km przebiegł w wyśmienitym czasie 39min. 13 sek. Niecałe pół minuty później na mecie zjawił się rezydent Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Rafał Mackiewicz (39,37) Brązowy medal w tej kategorii został zawieszony na piersi Łukasza Grodeckiego z Gdańska.

Na dystansie o połowę krótszym (5 km) wśród kobiet najlepsza była studentka Magdalena Hełminiak, która trasę pokonała w ciągu 22 min. i 15 sek. Wśród lekarzy, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, wyznaczone dwa okrążenia najszybciej przebiegła lek. stom. Beata Warzecha z Lubowidza (25,55).

Największą popularnością w jesiennym biegu cieszył się wyścig na 5 km mężczyzn. Tu również studenci okazali się lepsi od swoich starszych kolegów. Pierwszy czas na tym dystansie uzyskał Michał Kiełboń z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (19,05). Drugi na mecie zameldował się Tomasz Nadolny, a na najniższym stopniu podium stanął dr Piotr Wiśniewski, na co dzień pracownik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

{phocagallery view=category|categoryid=17|limitstart=0|limitcount=0|displaydetail=0|displaydownload=0}

Pomimo stosunkowo niskiej frekwencji atmosfera sportowej rywalizacji niewątpliwie udzieliła się biegaczom. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przygotowano okazjonalne medale, a wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg, rozlosowano pamiątkowe nagrody. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną, wiosenną, edycję Gdańskiego Biegu Lekarzy.