W dniach 5-7 stycznia 2018 roku w Kazimierzu Dolnym odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Lekarzy i Prawników  w Szachach. Impreza została zorganizowana przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, Lubelską Izbę Lekarską oraz Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie, przy współpracy Polskiego Związku Szachowego i Miasta Kazimierz Dolny oraz Feromedia i Giga Komputer.

W ramach Mistrzostw rozegrano łącznie dwa turnieje – w piątkowy wieczór turniej w  szachach błyskawicznych, zaś w sobotę w  szachach szybkich. Ostatniego dnia została rozegrana konkurencja dodatkowa, którą była symultana szachowa z Mistrzem Krajowym. We wszystkich imprezach uczestniczyło łącznie około 80 osób, w tym lekarze, radcowie prawni, adwokaci, sędziowie, notariusze, komornik i członkowie ich rodzin z różnych stron Polski.

Na kończącej zawody gali, członkowie Komitetu Organizacyjnego: z ramienia OIRP Warszawa r.pr. Piotr Piwowarczyk, r.pr. Tomasz Nawrot oraz z ramienia LIL Warszaw lek. Tomasz Wójcicki, a z ramienia Stowarzyszenia Szachistów Szachpol Bronisław Samujło wręczyli laureatom, w różnych kategoriach, łącznie kilkadziesiąt pucharów (wspaniale wykonane z drewna figury szachowe), medali i dyplomów oraz nagrody od sponsorów, wśród których znaleźli się: Klinika medycyny estetycznej RosaMed, Hotel Anders oraz Parisel Palace. Galę uświetnili znakomici goście, wśród których był m.in. r.pr. Ireneusz Dobrowolski – Wicedziekan Rady OIRP w Warszawie, Adam Dzwonkowski – Prezes Polskiego Związku Szachowego, Tomasz Wójcicki – przedstawiciel współorganizatora Lubelskiej Izby Lekarskiej oraz Tomasz Delega – członek PKOL i stały delegat Polski do Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE).

Poziom sportowy zawodów był w tym roku jeszcze wyższy niż w latach poprzednich. Wśród lekarzy na pierwszym miejscu uplasował  się Michał Adamski (WIL Poznań), który zdobył tytuł Mistrza Polski Lekarzy, a także tytuł Mistrza Polski Lekarzy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Drugie miejsce zajął Tadeusz Taracha (LIL Lublin), natomiast trzecie Jarosław Grochowski (LIL Lublin). Na czwartym miejscu uplasował się Remigiusz Stańczuk (LIL Lublin), natomiast na piątym Mariusz Wójcicki (LIL Lublin). W klasyfikacji kobiet Mistrzynią została Dorota Ulanowska(GIL Gdańsk)  W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła OIRP w Warszawie, drugie miejsce zajęła WIL Poznań, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się LIL Lublin. Tegorocznym Mistrzem Polski Prawników został r.pr. Piotr Piwowarczyk (OIRP Warszawa). Mecenas został jednocześnie Mistrzem Prawników w Szachach Szybkich oraz Błyskawicznych, a także uzyskał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej prawników.  W klasyfikacji Młody Mistrz zwyciężył Piotr Piwowarczyk Jr. (OIRP Warszawa), który uzyskał pierwsze miejsce i zdobył złoty medal, tuż za nim znajdowała się Julia Piwowarczyk (OIRP Warszawa), która zajęła drugie miejsce oraz Jan Taracha (LIL Lublin)  – miejsce trzecie.

WYNIKI MISTRZOSTW PREZENTOWAŁY SIĘ NASTĘPUJĄCO:

IV Ogólnopolskich Mistrzostw Lekarzy i Prawników 5-6.01.2018 r.Klasyfikacja Open

1. Paweł Dziubiński16 pkt /punktacja pomocnicza -małe punkty 17,5 pkt/ Lublin
  2. Piotr Piwowarczyk16 pkt /punktacja pomocnicza-małe punkty 16,5 pk/ OIRP Warszawa